Vjera Borozan: Artyčok TV je víc než mluvící hlavy

14. březen 2016

Deset let na scéně slaví Artyčok TV. Je to téměř bezedný archiv dokumentující dění současného umění nejen u nás, jak popisují sami autoři. O postupném vývoji internetové platformy jsme se On Air bavili s Vjerou Borozan.

„Musím říct, že jsme dost netradiční kolektiv. Snažíme se o všem rozhodovat společně a snažíme se být především komunitním médiem. Je docela těžké naplnit nějaké vlastní představy, respektive naše společné představy o tom, jak to má fungovat. Neustále diskutujeme veškeré dění, motivace a vize do budoucnosti. Bohužel, co nám není nakloněné, je způsob financování. Jsme zcela závislí na grantech,“ nastínila fungování a limity Artyčok TV vedoucí projektu.

„Náš obsah se v poslední době proměňuje tak, že zkrátka méně dokumentujeme běžné výstavy a snažíme se víc publikovat složitější audiovizuální formáty, a to zejména profily. Třeba zrovna dnes jsme publikovali první ze série profilů, které se budou věnovat fotografům,“ láká k obsahovým změnám Borozan.

„Série profilů fotografů je zajímavá tím, že novým způsobem spojuje rozhovor. Audiozáznam rozhovoru s fotografem, který nevystupuje klasicky jako mluvící hlava, kterou jsme měli u předchozích profilů, ale zároveň s jeho hlasem promlouvá i jeho tvorba,“ dodává k novince, pod kterou je podepsaná dvojice Johana Švarcová a Pavel Vančát.

autor: Jakub Krásný
Spustit audio