WavetroniQ představí novinku od Global Goon

Aphex Twin se v posledních letech omezil prakticky již jen na hraní na festivalech a klubových akcích a produkování položil (dočasně?) na hřebík.

To jeho společní spolubydlící ze začátku devadesátých let – Tom Jenkinson (Squarepusher), Chris Jeffs (Cylob) i Jonathan Hawk (Global Goon) – čile pokračují ve vydávání nové tvorby i v první dekádě třetího tisíciletí. O zatím nejaktuálnější release se postaral poslední jmenovaný – Jonathan Hawk aka Global Goon, který na konci ledna svépomocí vydal velmi povedenou desku s názvem Quones, v níž si také sám vokálně zahostoval.

Po prvních třech albech, jež lze ne náhodou najít v katalogu Rephlex Records (labelu, který spoluzaložil právě Richard D. James společně s pátým spolubydlícím do party, jímž byl na začátku 90. let Grant Wilson-Claridge), se Jonathan Hawk na čtyři roky usídlil u vydavatelství WéMè Records a posléze se rozhodl jít vlastní cestou – nejdříve na podzim 2010 vydal desku Earwhig u britského netlabelu Myuzyk a od letošního roku nabízí svou produkci zdarma ke stažení prostřednictvím za tím účelem založeného labelu J-HOK Records. Zde mu také na konci ledna vyšlo zmiňované album Quones, které obsadí rubriku 3in1 ve druhém březnovém WavetroniQu. Jedenáctitracková nahrávka je totiž svěží kombinací starého dobrého acidu, IDM, breaks či elektrofunku, a ačkoli se jí nedostává zdaleka takové pozornosti jako novému albu Toomorrow dalšího nezlomného „acidofila“ Luka Viberta aka Wagon Christ, kvalitativně na tom není v porovnání se 163. releasem labelu Ninja Tune o nic hůř.

Novinkové album Toomorrow od Wagon Christ nicméně zazní v tradičním pondělním čase mezi osmou a devátou hodinou večerní samozřejmě také. A společně s ním i další releasy, jež se objevily v prvních dvou měsících roku 2011 a ve kterých lze najít někdy méně, jindy více nápadné odkazy ke stylu „braindance“, jenž je neodvratně spojen právě s labelem Rephlex. Jmenovitě to budou například producenti wAgAwAgA, Zachary Gray, Lucy, či dokonce Actress.

Playlist pořadu:
Global Goon - Long Whiney [Cradle Of History] /Rephlex, 1998/
Zachary Gray - Re: [Montréal I/II] /Camomille Music, 2011/
Moon Wiring Club - Feline Ascension Time [A Spare Tabby At The Cat’s Wedding] /Gecophonic Audio Systems, 2010/
Lucy - Ter [Wordplay For Working Bees] /Stroboscopic Artefacts, 2011/
Oriol - Joy FM [Night And Day] /Planet Mu, 2010/
Luke Abbott - A Caucus Race [Trans Forest Alignment] /Border Community, 2011/
Wagon Christ - Harmoney [Toomorrow] /Ninja Tune, 2011/

Rubrika 3in1:
Global Goon - Quones /J-HOK Records, 2011/
Wut
Duopoly
Gonweh

wAgAwAgA - Daisy Town Acid [Hyper Typewriter] /Acroplane Recordings, 2011/
Actress - Gerschwin [Harrier ATTK / Gershwin] /Nonplus Records, 2011/
Rekid - Arp [Made In Menorca] /Soul Jazz Records, 2006/
The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble - White Eyes [From The Stairwell] /Denovali Records, 2011/