Z Chicaga až do první linie. Chief Keef na albu Almighty So 2 obhajuje nejen rapovou korunu

24. květen 2024

Po menší pauze se vracíme opět s plnými taškami rapu, rapový servis je tu! Přinášíme přehled desek, reportáž z show detroitského rappera Dannyho Browna a několik dalších novinek ze scény.

Od nových desek a šarvátek z ulic, přes reportáž z pražské Roxy, kterou navštívil Danny Brown, až po newcomera britské scény jménem Jawnino. Na dnešní hlavní chod rapových alb se pak po zásluze dostal chicagský rapper Chief Keef se svou dlouho očekávanou deskou Almighty So 2.

Na novém albu Chief Keefa najdeme odpověď nejen na otázku proč tak dlouho dominuje, ale také jak umí vařit beaty nebo kdo mu leží v žaludku. K tomu balík novinek, singlů a všeho, co se jen vešlo.

Kterou britskou novinku máme v kapsách? Jak nám hraje Chief Keef? Kdy bude O2 arena? A co na to Pislik88?

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.