Angela Lamprianidou: Sednout! Tančit!

14. únor 2012

Angela Lamprianidou, řecká choreografka působící ve Španělsku i Německu přiváží do Prahy svůj nový projekt s názvem SITz, ve kterém se tančí nejvíc v sedě.

Představení se zaměřuje na konvence ve vnímání dynamiky lidského těla, což nabízí spoustu témat pro rozhovor, jako byl ten v naší Odpolední session, vysílané mezi českou premiérou a první reprízou!

SITz slovy anotace „využívá tělo tanečníka a zaměřuje se na něj i jako na téma. Tři tanečnice (sama je jednou z nich) jsou upoutány do pozice vsedě a v této poloze pak odehrají celé představení, které i přesto v sobě nese výraznou dynamiku.“ Inscenace se pohybuje pomezí performance a současného tance.autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.