Babylónská partnerství, díl druhý

30. květen 2014

Středočeský Kostelec nad Černými lesy toho s východofrancouzským Mamirollem měl v minulosti společného pramálo. Podobnost by se dala s trochou fantazie najít snad jen ve velikosti a nadmořské výšce. Přesto se nakonec stalo, že se právě tato dvě městečka spojila do partnerství. A už 5 let jim to náramně klape!

Na obou stranách jsem vyzpovídal osoby, které stály u zrodu partnerství: bývalou předsedkyni kosteleckého sdružení Kosma Renatu Stehlinovou a bývalého předsedu mamirollského výboru pro partnerství Jeana-Clauda Richarda. Hostem Zpoždění byla Marcela Straková z Národní kanceláře programu Evropa pro občany.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.