Beleza - brazilská Casablanca

1. červen 2009

Hostem cestovatelského a outdoorového magazínu Radia Wave byl Petr Filípek. Jaké byly životní cesty člověka, který za minulého režimu emigroval do Brazílie? Kde se dá nejlíp naučit portugalsky a poznat brazilský "přístup k životu"?

Cesty českého emigranta, žijícího více než 25 let v Brazílii... Od zážitku z boje o rozhlas v srpnu roku 1968 přes Kanadu do Rio de Janeira, resp. Niterói. Od Mato Grosso přes hlavní město Brasilia až do Sao Paula. Od prvních portugalských frází až po výpadky českých slov, nahrazovaných portugalskými.

Stáhněte si záznam rozhovoru. Casablanku si nově můžete nalistovat také v Jukeboxu na www.wave.cz/jukebox, kde je k online poslechu i s doprovodnou hudbou.

autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.