Bílá barvička emoce nerozpoutá, hoďte tam růžovou

15. listopad 2023

Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly Kláru Pětovskou, která vyhořela jako marketingový stratég a pak začala masivně natírat byty.

Ivanku zajímalo, jak se člověk dostane k práci profi umělecké natěračky. Klára jí vysvětlila, že se nastěhovala do pronájmu, který takzvaně „nefeelovala“ a tak si vypomohla doplňky – třeba zlatými rámy a natřením linky na jednolitou barvu. Zuzana si u toho vzpomněla na své trauma z pronájmu, kde byla kuchyň ozdobená kachlemi se švestkami. Klára ji ale uklidnila, že dnes už člověk v takovém estetickém hororu žít nemusí.

Potom se Ivanka random věnovala objektifikaci hasičů, kteří jsou podle ní hot a rozvíjela představu o tom, jak by mohla takového odborníka na oheň přilákat k sobě domů.

Nebyly by to Buchty, kdyby na přetřes nepřišla úplně jiná témata – probralo se, že lidé podle Ivanky cvičí blbě, proč se Marku Ebenovi říkalo Váleček, čím se víc umastí kuchyně, co je to tajemná asijská metoda ikigai... A mohlo se jít pomalu domů nebo do gymu.

Pusťte si do uší a hlavně do duše Buchty a třeba si uvědomíte, že estetika vašeho bytečku je jen ve vašich rukách.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.