O pořadu Bludičky

Bludičky jsou podcastová série Radia Wave o cestování po krajině za neznámými příběhy, v pohorkách a s batohem na zádech.

V adventní sérii Bludiček vás Jana Římanová a Kateřina Tomsová vezmou na místa, ke kterým se vážou legendy i skutečná vyprávění. Některé z nich se vztahují k adventu a Vánocům, jiné jsou nadčasové a místy strašidelné. Pozvou vás na Ještěd za čarodějovým učněm Krabatem, který podle pověsti ovládal černou magii. Ve Světlé pod Ještědem vám připomenou příběh ženy, která se kvůli tragédii stala známou spisovatelkou. Zavedou vás do Krkonoš a Miletína v Podkrkonoší za vánočními zvyky a pohádkami, do Jizerských hor za příběhem českého Fausta i za výpravou třech pánů na sáňkách.

Poslechněte si další série podcastu Bludičky:

Jarní Bludičky (3. série) Jany Římanové a Kateřiny Tomsové zamířily do kraje Holanských rybníků, do Údolí samoty, na Sloní skály nebo na Malou Skálu i Kozákov. Poslechněte si tady.

Podzimní Bludičky (2. série) Jany Římanové a Hanky Veljačikové, vás zavedly na Kokořínsko, do skal kolem Želíz, do Jestřábích hor, Červeného Kostelce, na stolovou horu Ostaš nebo do Brdských lesů. Poslechněte si tady.

Letní Bludičky (1. série) Jany Římanové a Kateřiny Tomsové prozkoumaly bývalý vojenský prostor Ralsko, zapadlé kouty Jizerských hor, vápencové lomy v okolí Mořiny, mystiku Jičínska i skalní město u Hrubé Skály. Poslechněte si tady.

Všechny díly podcastové série najdete na webu wave.cz/bludicky a taky se můžete přihlásit k odběru podcastu na wave.cz/podcasty

Další pořady

 • Grundfunk

  Unikátní mix funku, soulu, jazzu a dalších směrů elektronické a progresivní hudby, ve které nechybí nezbytný groove, to je Grundfunk na Radiu Wave!

 • V klidu

  Zůstat v klidu v době covidové, kdo by to nechtěl. V rozhovorech s psychologem Daliborem Špokem řešíme každodenní věci, které nás znejišťují, nebo si s nimi nevíme rady.

 • Night Air

  Noční vír Radia Wave.

 • Neklid

  Neklid je podcastový seriál o vztahu, který zašel příliš daleko. O podivných zvucích, které nejdou dostat z hlavy. A o noci, co všechno změní.