O pořadu Bludičky

Bludičky jsou podcastová série Radia Wave o krajině a taky silných příbězích, které se do ní otiskly. Zavedou vás na místa, která jsou něčím zajímavá, ukrývají tajemství a stojí za prozkoumání. 

V letní sérii Bludiček vás Jana Římanová a Kateřina Tomsová vezmou na tajemná, romantická a občas ponurá místa, za příběhy, ze kterých vás možná bude i mrazit v zádech. Vymyšlené historky se v nich proplétají se skutečnými událostmi a příběhy, jak si je lidé v různých obměnách zapamatovali.

Historie: S podcastovou sérií Bludičky jste se v roce 2020 měli možnost setkat už dvakrát.

Tajemná podzimní série Bludiček, kterou s Janou Římanovou natáčela Hanka Veljačiková, vás zavedla na Kokořínsko, do skal kolem Želíz, do Jestřebích hor, Červeného Kostelce, na stolovou horu Ostaš nebo do Brdských lesů.Najdete je tady.

Šest prosluněných letních dílů Bludiček, na kterých s Janou Římanovou spolupracovala Kateřina Tomsová, vás zavedlo do bývalého vojenského prostoru Ralsko, do zapadlých koutů Jizerských hor, k vápencovým lomům v okolí Mořiny, na mystická místa Jičínska a do skalního města u Hrubé Skály. Najdete je tady.

Všechny díly podcastové série najdete na webu wave.cz/bludicky a taky se můžete přihlásit k odběru podcastu na wave.cz/podcasty

Další pořady

 • Brrrap

  Rapová série Brrrap je podcast, který se zajímá o to, co se honí rapperům v hlavě, když nedrží mikrofon v ruce. Za jaké kariérní rozhodnutí by si rappeři nafackovali?

 • Tip

  Chcete vědět, který film je za mořem přehajpovaný, ale u nás se o něm nemluví? Jaká budova stojí stranou pozornosti, ale rozhodně stojí za návštěvu?

 • Ektoplasma

  Z vnějšího vesmíru až na Dno pytle a zase zpátky vás vezme pětiminutová seance věnovaná sci-fi, fantasy a hororu.

 • Night Air

  Noční vír Radia Wave.