Bourání s Janem Schindlerem (4A)

24. únor 2009

Pozvání do čtvrtého vydání pořadu Bourání přijal Jan Schindler, jeden ze čtyř partnerů architektonického studia 4A architekti. Záznam rozhovoru najdete uvnitř článku.

Jaké to je, vést úspěšnou 30ti člennou kancelář. A jak vidí její budoucnost v kontextu současné hospodářské krize. Proč se věnuje architektuře a na čem mu nejvíce záleží. Co by bylo třeba v českém prostředí co nejdříve a nejrychleji změnit, aby se mu, jako architektovi žilo lépe. Jak ho poznamenal 5ti letý pracovní pobyt v Berlíně? Co ho nejvíce baví a nebaví na práci architekta a proč? Zda se ještě cítí stále být mladým a nadějným architektem, když mu nedávno bylo 40 let? Proč se v jeho studiu vystřídalo obrovské množství absolventů liberecké fakulty architektury? A proč ještě nezačal vyučovat na žádné škole architektury?

Autoři soutěžního návrhu na budovu Národní knihovny jsou jmenovitě: Jan Schindler, Lukáš Brom, Štěpán Tláskal, David Kazický a Petra Hlaváčková.

Jan Schindler *1968
1986 - 1992 Fakulta architektury ČVUT
1992 - 1997 Praxe v různých ateliérech v Berlíně 1997 - partner architektonického studia 4A architekti

Související odkazy: www.architekti4a.cz

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.