Bourání s Janem Schindlerem (4A)

24. únor 2009

Pozvání do čtvrtého vydání pořadu Bourání přijal Jan Schindler, jeden ze čtyř partnerů architektonického studia 4A architekti. Záznam rozhovoru najdete uvnitř článku.

Jaké to je, vést úspěšnou 30ti člennou kancelář. A jak vidí její budoucnost v kontextu současné hospodářské krize. Proč se věnuje architektuře a na čem mu nejvíce záleží. Co by bylo třeba v českém prostředí co nejdříve a nejrychleji změnit, aby se mu, jako architektovi žilo lépe. Jak ho poznamenal 5ti letý pracovní pobyt v Berlíně? Co ho nejvíce baví a nebaví na práci architekta a proč? Zda se ještě cítí stále být mladým a nadějným architektem, když mu nedávno bylo 40 let? Proč se v jeho studiu vystřídalo obrovské množství absolventů liberecké fakulty architektury? A proč ještě nezačal vyučovat na žádné škole architektury?

Autoři soutěžního návrhu na budovu Národní knihovny jsou jmenovitě: Jan Schindler, Lukáš Brom, Štěpán Tláskal, David Kazický a Petra Hlaváčková.

Jan Schindler *1968
1986 - 1992 Fakulta architektury ČVUT
1992 - 1997 Praxe v různých ateliérech v Berlíně 1997 - partner architektonického studia 4A architekti

Související odkazy: www.architekti4a.cz

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.