Bourání s Josefem Pleskotem

16. červen 2009

Do jubilejního dvacátého dílu Bourání jsem si pozval jednu z největších osobností současné architektonické scény v Česku - architekta Josefa Pleskota.

Tentokráte jsme si povídali především o jeho realizacích a jaké ambice za nimi stojí. Zmíníme Průchod valem Prašného mostu v Jelením příkopu, sídlo ČSOB v Praze-Radlicích, nový vstup do Ministerstva kultury. Budu se ptát na jeho angažmá v Mekce moderní architektury v Česku - v Litomyšli. Podstatnou část rozhovoru věnujeme způsobu a metodě jeho práce. Tomu, co považuje za důležité a zásadní. A skončíme debatou o kompromisech a velkorysosti vůči změnám.

Josef Pleskot (*1952)
V letech 1973 - 1979 studuje na fakultě architektury ČVUT v Praze, kde zůstává ještě 3 následující roky po ukončením studia a věnuje se pedagogické činnosti na katedře teorie a vývoji architektury. V roce 1982 odchází z fakulty a až do roku 1990 je zaměstnán v Krajském projektovém ústavu v Praze. Roku 1991 zakládá AP - ATELIER se sídlem v Praze - Holešovicích.

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.