Bourání s Karolínou Jirkalovou

20. říjen 2009

Ve 35. díle Bourání si opět na chvíli odpočineme od architektů. Pozvání do studia přijala zástupkyně šéfredaktora časopisu Art+Antiques a pravděpodobně jediná česká investigativní žurnalistka zabývající se architekturou.

Mluvili jsme o její cestě k architektuře. O dopravních stavbách v Praze. O "městě na papíře", neboli o nesystematičnosti v rozvoji Prahy. O rozhovorech s českými architekty. O účasti v porotě architektonické soutěže. O spolupráci při tvorbě výstavy Big Deal. O smyslu vlastní práce. O literatuře, fotografování a práci pro Český rozhlas. A jako vždy o plánech a ambicích.

Karolína Jirkalová (*1976)
Karolina Jirkalová se narodila 29. února 1976 v Jablonci nad Nisou a vystudovala bohemistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracovala jako redaktora Českého rozhlasu 3 - Vltava, od roku 2007 je zástupkyní šéfredaktora časopisu Art+Antiques. Píše o architektuře a literatuře do českých novin a časopisů, tvoří literární pořady a radiodokumenty pro Český rozhlas 3 - Vltavu, pracuje jako editorka (například publikace Architekti SIAL), příležitostně fotí. Již několik let spolu s Petrem Borkovcem připravuje cyklus autorských čtení v kavárně Fra (Výroční cena nadace Český literární fond 2009).

Související odkaz:
www.artantiques.cz

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.