Bourání s Matúšem Vallem (VSA)

6. říjen 2009

Ve 33. díle Bourání jsem opět uvítal slovenského architekta. Tentokrát se dostavil s Matúše Vallo z Vallo Sadovský architects. Povídali jsme si o finanční krizi, o studiu architektury...

O stáži v Londýně a práci pro Davida Adjaye. O začátcích samostatné tvůrčí činnosti skrze vítězství v soutěžích. O vytváření si práce. O nespokojenosti s množstvím a kvalitou soutěží pod patronací státu. O městských zásazích. O "Balíku". O pohledu na českou scénu. O připravovaných projektech.

Matúš Vallo (*1977)
Narodil se 18.9.1977 v Bratislavě, kde žije dodnes. Střední školu absolvoval v Římě. Před pěti lety skončil studium architektury. Stážoval u světoznámého anglického architekta Davida Adjayeho. Spolu s kolegou Oliverom Sadovským vlastní firmu Vallo & Sadovský Architects. Dlouhé roky hraje na baskytaru ve skupině Para. Spoluinicioval projekt "Městské zásahy".

Související odkazy:
www.vallosadovsky.sk
www.mestskezasahy.sk

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.