Bourání s Peterem Stecem

23. červen 2010

Do 56. dílu Bourání jsem si pozval mladého slovenského architekta a světoběžníka, Petera Stece. O životě a studiu v Alžírsku, ve Vídni, v USA, v Holandsku a ve Švýcarsku. O studiu u Zahy Hadid, Wolfa Prixe, Petera Eisenmana. O práci pro OMA, HdM. O nezbytných podmínkách pro vznik kvalitní architektury. O neodhadnutelnosti budoucnosti. O skepticismu střední Evropy. O udržování vztahů na velké vzdálenosti. A jako vždy o plánech a ambicích.

Peter Stec (1976)
studoval architekturu na TU v Bratislavě a TU ve Vídni. Dokončil Die Angewandte (v ateliéru Grega Lynna). Ve studiu pokračoval na Princeton University (diplom v ateliéru Petera Eisenmana). Pracoval pro Asymptote, Coop Himmelb(l)au, OMA a HdM. Momentálně se vrací na Slovensko a bude působit v Bratislavě.

Odkaz:
www.peterstec.net

autor: Adam Gebrian
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.