Bourání s Vladimírem Vašutem a Janem Mackovičem (Under-Construction Architects)

4. květen 2010
02045224.jpeg

Mezi spoustou mladých architektů panuje klišé, že poučit se mohou především od zkušenější generace (což nevyvracím), než od svých stejně starých kolegů, kteří se potýkají s podobnými problémy. Myslím si, že je vhodné poslechnout si obojí a proto jsem si do rádia opět pozval architekty své generace, Vladimíra Vašuta a Jana Mackoviče z Under-Construction Architects.

O starostech a radostech mladé a malé architektonické kanceláře. O soutěžení. O získávání, vybírání, navrhování a realizování vlastních projektů. O vyučování na FA ČVUT v Praze. O smyslu pro humor. O mystifikacích. O aktualizacích vlastního webu. O plánech, ambicích a snech.


under-construction architects,
Partneři:
Ing.arch. Vladimír Vašut (*1979)
věnuje veškerý svůj čas rozkvětu firmy a všechen volný čas rozkvětu rodiny, při cestě z ateliéru domů si čte Kierkegaarda a štupuje bavlnkami ponožky.

MgA. Viktor Vlach (*1978)
zakoupil chalupu v Hlavňově, kterou konceptuálně renovuje po vzoru chalupa architekti a časopisu chatař chalupář, jehož je odběratelem.

Ing.arch. Erika Vašutová
po narození syna Sörena Aabye pro něj založila mateřskou školku a pomalu hledá vhodný objekt pro adaptaci na základní školu.

Ing.arch. Jan Mackovič (*1978)
propadá múze hudby a působí v kočovném svatebním seskupení Evy a Vaška, kde přestávky již 32let věnuje přípravě olejomalby na ženské tělo.

Související odkaz:
www.u-c.cz