Branko’s Bridge

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Branko's Bridge

Talentovaná rock’n’rollová formace Branko’s Bridge odkazuje s energií sobě vlastní k vlivům surf rocku a psychedelii šedesátkových kytarovek.

Na první poslech kapela Branko’s Bridge zaujme svým rock’n’rollovým charismatem. Přestože se v tvorbě inspirují kytarovými kapelami z 60. let, čím dál víc dokazují, že v nasazení na pódiu převyšují záplavu dalších pražských skupin s garážovým zvukem. Kapela, která přirovnává svoje hraní k pádu jedoucího auta z Brankova mostu v Bělehradě, bodovala v hitparádě neobjevených Startér Radia Wave. V dubnu vydali debutové EP Should’ve Been Here. Kromě koncertů v pražských klubech café V lese a MeetFactory se pak Branko’s Bridge objevili například i na festivalu Rock for People.

„Fascinace zámořským garage rockem na české hudební scéně sice již nějaký ten rok nehraje prim, ovšem nasazení, se kterým sound hodný kapel z Burger či Goner Records vrací do klubů Branko’s Bridge, nelze ignorovat. Cejchovat čtveřici z hlavního města přízviskem ‚českých Growlers‘ se sice na první poslech i trochu nabízí, ale ani zdaleka to nevystihuje celou paletu mladé kapely s varhaníkem na postu basáka, o které jste možná nikdy neslyšeli, ale již zatraceně brzy uslyšíte,“ říká hudební redakce Radia Wave.