Kapela, která zní jako skok z mostu. Ve Startéru dělali binec neukáznění Branko’s Bridge

24. září 2018

Původně si chtěli říkat Nipple People a těžko říct, kam by to dotáhli. Všechno změnil výlet do Srbska a objektivně vzato docela hloupý nápad. Dva kluci z party kámošů se jednoho večera rozhodli skočit z patnáct metrů vysokého Brankova mostu do řeky Sávy. Následkem skoku byl zlomený obratel, vyprázdněná střeva a kapela s novým názvem, která rock’n’rollu dává všechno. Dva zázračně přeživší skokani se počítají mezi největší kapelní fans. Ale těch má Branko’s Bridge celou řadu.

Ověřili jsme si to v létě na pražském Stalinu, kam jsme Branko’s Bridge pozvali na jedno z vydání Startér Showcase. Lidí tu bylo tolik, až se člověk bál, že přepadne z ochozu někam dolů k řece. Branko’s Bridge mají charisma, které by jim mohla většina domácích kapel závidět. Působí, jako kdyby se narodili proto, aby mohli do ruky vzít kytary, paličky, mikráky, stoupnout si za klávesy.

Poslechněte si poslední Startér sezóny o kapele, která zní jako skok z mostu. Poslechněte si playlist z největších klasik – včetně Děda Mládek Illegal Band, poplačte si u dojemných hudebních biografií našich hostů. A pošlete nám song! Příští týden se už totiž rozjíždí nový ročník hitparády neobjevných. Čekáme vaše hity na starter@rozhlas.cz.

autoři: Jakub Kaifosz , Jonáš Zbořil
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.