Vyberte vítěze Startéru! O vaše hlasy bojují Ida The Young, Máří a Midnight Swimmers

2. duben 2024

Jde do tuhého! Startéří tým oznámil letošní finálovou trojici – plzeňská kapela Ida The Young, pražská písničkářka Máří a Midnight Swimmers (mimo jiné) z Olomouce se utkají o přízeň návštěvníků Startér Showcasu. Ten proběhne v pondělí 15. dubna v Kasárnách Karlín. Vítěze*ku vybíráte vy! Svými hlasy můžete zamíchat kartami a rozhodnout, kdo získá šanci nahrát profesionální singl, videoklip, live video, vystoupí na letních festivalech a obdrží mediální podporu Radia Wave.

„Je to přirozený, syrový a má to krásnou melodii. Cítim tam příběh a dynamiku,“ říká Amák k plzeňským Ida The Young a jejich soutěžní skladbě Mr. Pie.

„Máří jsem viděl naživo už dvakrát a je to stejně skvělý jako na nahrávkách,“ hodnotí Martin Šolc koncertní podobu tvorby pražské písničkářky Máří v souvislosti s jejím soutěžním singlem Zítřek nevidím.

„Jejich nový EPčko mi jen potvrdilo správnou volbu, je totiž skvělý a titulní Oceans & Seas mě snad baví ještě víc než soutěžní Green Creature,“ zaznělo od Terezy Odehnalové směrem k Midnight Swimmers, kteří mají kořeny v Olomouci i v Londýně. „Je tam ten Kjůráckej zvuk,“ potvrzuje Matěj Belko a naráží na přítomnost legendárního analogového pultu The Cure při nahrávání jejich skladeb.

Pozor! Tento týden se výjimečně hlasuje až do 15. 4. do 22:00!

Vyberte vítěze Startéru 2023/2024 svými hlasy na wave.cz/starter a přijďte Ida The Young, Máří a Midnight Swimmers podpořit pod pódium na Startér Showcase!

autoři: Martin Šolc , Filip Černý , Tereza Odehnalová , Matěj Belko
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.