Bydlení v garsonce je krásné, člověk si ji zadýchá a nemusí topit
Ivana a Zuzana tentokrát ve studiu přivítaly studentku francouzštiny Markétu, která v Brně bydlí v malém bytečku a nebojí se o tom mluvit.
Na začátek se Buchty věnovaly tomu, že Markéta pracuje v malém obchůdku s pěknými předměty. Poté nastala debata o tom, jestli je tamní zboží rustikální, tedy hnusné, nebo není.
Markéta se pak rozhohnila a povyprávěla o tom, jaké jsou výhody malého bytečku – člověk ušetří za vytápění, nekupuje díky malému prostůrku zbytečnosti a titěrný byteček se také rychle uklízí. Pak se také svěřila, že se narodila v Tišnově a její kluk je z Kuřimi, což je městečko, které Buchty obzvláště feelují. Pak se mluvilo ještě o francouzštině a její komplikované gramatice a Markéta překvapivě posluchačům doporučila, ať se učí spíš italštinu.
Nebyly by to Buchty, kdyby neprobraly zcela jiná témata: vykuřování šalvějí, zda je Miroslav Donutil děda, lásku k vibrátoru, klíčící misky, myši ve zdi a netopýry v bytě. A pak se mohlo jít konečně domů, v tomto případě do garsonky.
Pusťte si do uší a hlavně do duše Buchty a třeba si uvědomíte, že není třeba bydlet ve velkém loftu, ale že vás možná překvapí útulnost garsonky.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.