Carl Gustav Jung a jeho přínos ke studiu lidské psychiky

6. červen 2011

6. června uplynulo přesně půl století od smrti Carla Gustava Junga, jedné z nejvlivnějších postav moderní psychologie. Tento švýcarský lékař je označován za zakladatele analytické psychologie, výrazně přispěl ke zkoumání a léčbě schizofrenie a zásadně dopracoval koncept asociačních testů.

O jeho přínosu ke studiu lidské psychiky mluvil redaktor Robert Candra s psycholožkou a psychoterapeutkou Jitkou Hofmannovou.

Jestli vás zajímá, jaký byl Jungův vztah s Freudem, nebo co mu vyčítali jeho kritici, nalaďte si ve středu v 21 hodin publicistický pořad Rentgen. Tam uslyšíte nezkrácenou verzi rozhovoru.

autor: Robert Candra
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.