Čelisti: Auta, film, stejky

4. listopad 2011

Netradiční díl Čelistí okořenil svou přítomností na rozpraskané židli, kolem níž obvykle postává Daniel Řehák, zkušený matador české filmové kritiky, renomovaný odborník na bílkoviny a fitness trpaslíky Kamila Fila.

Na přetřes přišel především dokumentaristický šálek pravé jihlavské kávy, v níž plavalo vedle lógru hned několik pozoruhodných českých i zahraničních titulů, které by žádný milovník dokumentu neměl prošvihnout. Jak se však bavit s mistrem analytických sond do všech sfér společnosti a kultury a nezabrousit také k tématu rasismu, mizejících Priorů a podezřele přibývajících filmů Terence Malicka?

Nebo k tomu, proč by ještě před několika lety komunistické teze filmu Vyměřený čas hnalo mladé publikum klackem, zatímco teď jim se zájmem naslouchá... Andrew Niccol natočil zajímavý a, jak je u něj dobrým zvykem, netypický hollywoodský film, v němž se vyjadřuje k současnému napětí ve společnosti. A zatímco davy nespokojenců okupují Wall Street, Čelisti tentokrát okupovala testosteronová eskadra v čele s nekompromisním "valičem" GZA a toxickými asociacemi Huga Toxxxe. Prostě karneval, jak má být. Chlapi, auta, filmy, stejky.

02476329.jpeg

Příště nepracujeme, jsme příliš sexy.

autoři: Aleš Stuchlý , Vít Schmarc , Daniel Řehák
Spustit audio