Decultivate v Echu: Hrajeme veselé písničky o nepřízni osudu

Decultivate
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Decultivate

Je to více než dva a půl roku, co kytaristu Radka a bubeníka Mariana spojila záliba ve zvuku Cursed a vznikla kapela Decultivate. Ta loni vtrhla nejen na scénu extrémních kytar silou orkánu, devítiminutový debut Milovat patřil k nejvíce skloňovaným albům zdejší kytarové scény. Teď na něj Decultivate navazují splitem se spřízněnou haifskou kapelou Östra Torn.

V mezičase se Decultivate rozrostli ze tří členů na čtyři, ke změně došlo i na postu zpěváka, kdy se z hostujícího vokalisty (poslední skladba na Milovat) stal frontman. „Řekli jsme si, že nebudeme dělat hudební kompromisy,“ připomíná kapela svůj étos, který ani aktuálně nijak neporušuje. Jedenáct minut nové hudby (od kapely, jejíž koncerty jen tak tak dosahují dvacetiminutové délky) je znovu v každý moment průrazných, špinavých i energických. „Přidávat nás nic nedonutí,“ dodávají ke svým zběsilým koncertům.

„Jsou i části životů, které jsou poznamenány hořkostí,“ komentuje nový vokalista Zdenda textovou náplň hudby, která zde jaksi typicky funguje coby osvobozující ventil toho zlého. Decultivate můžete 8. července vidět ve společnosti The Body a Full of Hell, v srpnu pak na festivalu Brutal Assault. Sledujte Decultivate na Bandcampu a na Instagramu.

Kde vidí hranice DIY? A může se pod touhle nálepkou skrývat i správa instagramového profilu? Pusťte si Echo Viktora Paláka s kompletní sestavou kapely Decultivate.