Domácí umění

11. červenec 2011

Nalakované samorosty, chemlonové gobelínky, drátěné rákosí a volavky, postavičky z pivních zátek nebo krabičky sešité z pohlednic. Tím vším lidé v dobách minulých zdobili své příbytky. Dnes tyto ručně podomácku vyráběné artefakty označujeme jako tzv. domácí umění.

Stejnojmenné občanské sdružení tyto předměty schraňuje a vystavuje. Jak se píše na webu občanského sdružení Domácí umění, svou sběratelskou činností chtějí zachytit zbytky toho, co donedávna vytvářely ruce mužů a žen a co bylo z různých důvodů taktně přecházeno, přehlíženo, zamlčováno nebo zatracováno. Cílem sdružení je přispět k poznání nedostatečně zmapovaného území výtvarné činnosti i vkusu prostého člověka.
Domácí umění přišel do Klystýru představit člen sdružení Pablo de Sax.

Spustit audio

    Nejposlouchanější

    Více z pořadu

    Mohlo by vás zajímat

    E-shop Českého rozhlasu

    Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

    František Novotný, moderátor

    setkani_2100x1400.jpg

    Setkání s Karlem Čapkem

    Koupit

    Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.