Druhá adventní neděle nadělila do playlistu funky house i oprášené devadesátky

5. prosinec 2021

Při vysílání jsme pomyslně roztočili disko kouli a naservírovali aktuální várku funksoulových novinek, remixů i osvědčených klasik. Došlo tak na DJe Stoima, Dr Packera, v pořadí desáté vydání kompilace Jazz Is Dead, nové album Arrested Development a pravidelná rubrika Groove Window představila partu ostřílených muzikantů The Mighty Soulmates.

Otvírákem aktuálního dílu bylo tentokrát spojení DJe Stoima se zpěvačkou Sulene Fleming, a to vše ještě v remixu, pod kterým je podepsaný švédský producent OPOLOPO!
Dalším remixem, který prolétl éterem, je ten od Dr Packera na skladbu Cathedrals od D.C. LaRue. Najdete ho na kompilaci spolu s dalšími třemi zajímavými remixy, které stojí za váš poslech.
Jubilejní desátá deska z cyklu kulturního hnutí Jazz Is Dead je plná remixů skladeb, které se objevily na předchozích devíti albech. A stejně jako je i tu desátou si můžete pořídit kromě digitálu i na vinylu. Poslechněte si ji tady –⁠ ať víte, zda to stojí za to:
Nová deska Arrested Development je venku! Pokud je chcete vidět naživo, máme pro vás dobrou zprávu: 11. května 2022 dorazí do pražského Lucerna Music Baru.
Pravidelná rubrika Groove Window představila kapelu The Mighty Soulmates (Andre Cymone, St. Paul Peterson, Mic Murphy a Gardner Cole). Ta natočila v roce 1993 spoustu materiálu, který však zůstal na dlouhou dobu v trezorech. Až do tohoto týdne. Jejich debut s názvem Vol. 1 si poslechněte tady:
Dvěma ukázkami jsme se věnovali letošní náloži nových interpretů, které už pátým rokem v řadě představuje projekt Future Bubblers. Na odkazu níže najdete tuto nálož k poslechu a další spoustu informací o projektu pak na jeho domovských stránkách.
Už druhou ukázku v podobě singlu You Got One z chystané desky Starfruit mají venku Moonchild. Tentokrát jde o duet se zpěvačkou Alex Isley a tady je k němu lyric video:
De-Phazz se rozhodli dát k dispozici instrumentální verze skladeb ze svého repertoáru, které používají jako podklady při akcích, kdy nemohou vystupovat jako plnohodnotný band. Všech 19 písní najdete k poslechu třeba tady:
Playlist dílu najdete tady.
Spustit audio