Echo Live: Sam Smith z New Pop Festivalu

12. říjen 2016

Ve čtvrtečním vydání pořadu Echo Live se podíváme do německého Baden-Badenu na New Pop Festival, kde letos zazpíval britský zpěvák Sam Smith.

Sam Smith poprvé přičuchl ke slávě v roce 2012, když nahrál vokály pro písničku Latch od Disclosure. Napodruhé se mu už podařilo vystřelit až na vrchol. Loňský track La La La, který nazpíval pro Naughty Boye, hned v prvním týdnu zamířil na první příčku britských hitparád, odkud se mu podařilo sesadit Get Lucky od Daft Punk.

Na první pohled vypadá Sam Smith jako nepravděpodobná hvězda. Nebýt lehce výstředního účesu, vypadal by jako průměrný britský fotbalový fanoušek. Díky jeho silnému hlasu se mu v jeho dvaadvaceti letech podařilo třikrát zdolat první příčku britských hitparád, získat letošní cenu kritiků na BRIT Awards a dostat se na prestižní seznam BBC Sound of 2014. Zároveň se mu ještě před vydáním debutového alba podařilo dobýt i Ameriku. Kromě několika vyprodaných koncertů na konci března zahostoval v legendárním pořadu Saturday Night Live a na jeden ze svých koncertů si ho přizvala Taylor Swift, kterou okouzlil jeho hit Money On My Mind.

Smithova sólovka In The Lonely Hour vyšla letos v květnu a je prý z velké části inspirovaná jeho loňskou nešťastnou, neopětovanou láskou. A právě z téhle desky Sam Smith čerpal při vystoupení na New Pop Festivalu. Smithův koncert pro potřeby EBU, a tedy i pro Radio Wave natočila stanice SWR3.

autor: Jiří Špičák
Spustit audio