Frontman Zelienople zkoumá na své sólovce hranici mezi konejšivostí a prožitým smutkem

22. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Matt Christensen - Constant Green

Deska Hold You Up od chicagských Zelienople patří ke skrytým klenotům hudební sklizně roku 2020. Matt Christensen, frontman téhle křehké kapely, teď vydal u berlínského labelu Miasmah sólovou desku – a na ní hudbu ještě subtilnější. První píseň desky Constant Green se jmenuje I Listen To Country Songs a základ Christensenových písniček opravdu vychází z country či folku – oproti těmto žánrům jsou ale mnohem introspektivnější.

Christensenova hudba je dojemná, ale ne plačtivá – a potvrzuje omšelé tvrzení, že v jednoduchosti je síla. Notový zápis téhle hudby není nijak složitý, o to více fascinuje, jak účelná dokáže být. Ze singlu I Had A Vision I Could Move Anywhere i zbytku desky je cítit autorova zkušenost, ale i neotřelost, která láká k opakovaným poslechům.

Do vlastního nitra, respektive ke snům se obrací i nadcházející deska projektu Hexa, za kterým stojí zkušený zvukový mág Lawrence English a Jamie Stewart z kapely Xiu Xiu. Ti se vrací pod jménem Hexa a na desce Material Interstices „ozvučili“ dva Englishovy sny, které se mu s životními změnami navázanými na pandemii začaly vracet. Jak se do našeho podvědomí propisují zvuky města? A jaký vliv mají na naše sny?

Na kterých deskách Swans a Neurosis Banán s Viktorem „začínali“? A jaká hudba je dokáže dojmout? Poslechněte si Modeláře na temné, ale nakonec přece jen povzbudivé výpravě.

Spustit audio