Funková nálož i jazzové pohlazení v Grundfunku

23. říjen 2022

Smršť podzimních koncertů vesele pokračuje i v následujících dnech, stihli jsme vás tak pozvat na Philipa Lassitera do Prahy i Brna, premiéru Tedeschi Trucks Band v Praze, návrat Made 2 Mate na hudební scénu společným koncertem s kapelou Funkiez v Bratislavě a také na dva koncerty v rámci festivalu Jazz Fest Brno. Do moravské metropole dorazí zpěvačka Lizz Wright a po dvou odkladech konečně i multiinstrumentalista a vokalista Jacob Collier.

Jednou z úvodních skladeb byla tentokrát i In 2 The Light z produkce Davea Leeho ze stáje Z Records, na které se pěvecky podílel Bluey z Incognito.

Díky švédskému producentovi OPOLOPOvi s vokální pomocí Angely Johnson jsme se vrátili o dvacet let zpět v čase, abychom probudili tehdy vyšlou skladbu Sunshine, původně od Black Science Orchestra.

Ze studiových nahrávek jsme po roce od vydání alba compass:I americké zpěvačky Deborah Bond zavítali na jeho verzi 1,5. Tedy na desku, na které jsou všechny původní skladby přearanžované, nově ve spolupráci s producentem Jonem Lainem. Jejich společnou práci si můžete poslechnout třeba tady:

Pravidelná rubrika Groove Window představila bubeníka a vokalistu, který vystoupil se svojí kapelou v dubnu tohoto roku v pražském Jazz Docku a za bicími seděl i v pražské Lucerně jakožto bubeník Snarky Puppy. Po dvou jazzových sólových deskách před pár týdny vydal žánrově rozkročenější třetí album JAMO, ze kterého jsme zahráli hned dvě ukázky. Tady je k poslechu celé:

A tady posíláme video ke skladbě Trying:

Norah Jones, Gregory Porter, Iggy Pop, Mavis Staples, Bill Frisell a mnoho dalších vzdalo na desce Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen hold tomuto neobyčejnému zpěvákovi a muzikantovi. Celou si ji můžete poslechnout třeba tu:

Rozloučili jsme se ukázkou ze Supreme Edition alba Black Radio od Roberta Glaspera. To si v celé jeho kráse dejte třeba tady:

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio