Grundfunk ověřoval míru francouzské funkovosti

10. březen 2023

Ano, je to tak, francouzský label Funky French League se tentokrát spojil s tamní pobočkou Warner Music, aby společně dokázali, že i řada francouzských interpretů umí být pořádně funky. O to víc pak, když jejich několik desetiletí staré skladby oblékne do nového hávu parta o dvě generace mladších muzikantů a DJů. A právě tak se tomu stalo na kompilaci French but Funky, kterou jsme důkladně prozkoumali.

Po dvou deskách s California Funk Machine se kytarista a producent U-Nam vrátil ke své sólové tvorbě, aby na albu Sunshine of Mine předvedl svůj jasně rozpoznatelný kytarový rukopis. Okolo zpěváka Stana Taylora jsme kroužili od roku 2019, kdy si poprvé zazpíval po boku Raquel Rodriguez. Tentokrát konečně došla řada na něho samotného, představila ho totiž pravidelná rubrika Groove Window.

Nik West se po rodičovské „dovolené“ koncem ledna připomněla novým singlem Cotton Candy, který jsme zvolili jako jeden z otvíráků vysílání.

Novým singlem nás potěšila pár dní zpátky také trojice švýcarských funkových mágů The Next Movement, jejíž klip ke skladbě Funky Lollipop můžete prověřit tu.

V Holandsku usazený aranžér a trumpetista Philip Lassiter se vytasil s poctou umělci formálně známému jako Prince se skladbou Purple, ve které mu vypomohla i saxofonová královna Candy Dulfer. A takovýhle k tomu natočili vizuál.

Vzali jsme si do parády kompilaci Frenchy but Funky labelu Funky French League, která představuje hudbu francouzských umělců posledních několika desetiletí pomocí nově udělaných mixů. Všech 26 takto upravených písní najdete k poslechu třeba tady.

Moc se těšíme na duben, kdy vyjde deska Jazz Is Dead s pořadovým číslem 017, která představí nové materiály, na kterých dělali Adrian Younge a Ali Shaheed Muhammad spolu s Lonnie Liston Smithem. Mrkněte na krátké video ze studia, ať víte, nač se těšit.

A přikládáme i pozvánku na příští vysílání. Myles Sanko má venku novou desku v podobě živé nahrávky, kterou si podrobněji spolu s krátkým rozhovorem s ním představíme již za týden.

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.