Grundfunk pohltily červencové novinky

28. červenec 2022

Prázdninové sucho? Ale kdeže! Objevilo se mnoho nového, co bylo potřeba okamžitě zahrát. Cory Henry překvapil bez předchozího upozornění s deskou Operation Funk. Special se jmenuje nové album Lizzo a venku je i druhé plnohodnotné album kytaristy U-Nama a jeho projektu California Funk Machine.

Pro správné vyletnění tohoto vysílání jsme sáhli hlouběji do archivu a vytáhli 3 roky starý mix dvojice DJů, kteří si říkají Shaka Loves You a tenkrát ho vydali pod názvem Disco Funkin Vol. 1. 

Kytarista U-Nam se vrací se s novým albem Volume 2 své úderky California Funk Machine, která se letos již jednou věnovala světovým hitům. Klasiky žánru si můžete dát a muzikanty podílející se na jejich vzniku podpořit nejlépe tu ↓

Do léta perfektně se hodící kompilace Disco Funkin', Vol. 1, za kterou stojí dvojice DJů z Glasgow - Shaka Loves You a která vyšla před 3 lety, proletěla se svou první třetinou naším vysíláním. Vy si ji ale můžete dát celou. Třeba tady:

In Case Nobody Told You, tak se měla původně jmenovat čtvrtá studiová deska zpěvačky a hráčky na příčnou flétnu Lizzo, která se věnuje tomu, že jakkoliv se můžete cítit méněcenní a svým okolím podceňovaní, přesto ve vás jistě dřímá něco, co vás činí speciálním. A právě pojem „Special nakonec zvítězil. Jmenuje se po něm nakonec celá, minulý týden vydaná deska.

Největší překvapení obstaral Lewis Taylor - britský muzikant a multiinstrumentalista, který se před 17 lety zařekl, že už pro něj hudební průmysl přestal existovat a ukončil svou kariéru. Před třemi lety se poprvé objevily zprávy, že by mohl uspořádat nějaký koncert a před dvěma lety dokonce začal pracovat na novém albu. To vyšlo pod názvem NUMB v polovině letošního července a jeho dominantním tématem je právě vyrovnávání se s tímto dlouhým obdobím pochyb nad vlastním uměleckým já.

Během naší prázdninové vysílací pauzy také vydal nové album také Cory Henry. Deska jmenuje se Operation Funk a poslechnout celé si můžete třeba zde ↓

Skladbou Juneteenth věnující se Dni nezávislosti afroamerického obyvatelstva jsme se rozloučili s aktuálním vysíláním. Je z pera trojice Adrian Younge, Ali Shaheed Muhammad a Katalyst - podobně, jako šest dalších kompozic, které se všechny objevily na již 13. hudební reinkarnaci hnutí Jazz Is Dead.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio