Grundfunk pozval na koncerty a představil živý záznam britských Mamas Gun

21. duben 2023

Jarní koncertní sezóna je v plném proudu, a tak jsme se tentokrát živým vystoupením věnovali i my. Jak pozvánkám na koncerty, které nás letos čekají, tak i jednomu živáku právě vydanému. Loňské vystoupení britských Mamas Gun v jednom z londýnského klubu PizzaExpress totiž bylo zaznamenáno a okolo těchto klubů vzniklé vydavatelství jej právě vypustilo do světa.

Čtvrtá studiová deska londýnského dua Jungle se chystá na 11. srpna. Jmenovat se bude Volcano a první ukázka z ní je na světě i s klipem. Candle Flame s hostujícím Erick the Architect si dejte tady:

První tuzemské koncertní vystoupení Zaka Abela se přesouvá z května na 10. listopadu do pražského klubu Rock Café. Důvod je prostý, Zak chce před koncertním turné ještě vydat svou druhou studiovou desku. A píseň Dance With You (The Comeback) je i spolu s klipem další ukázkou z ní.

Do ČR míří poprvé také švýcarské trio The Next Movement - konkrétně se 22. června předvede spolu s Dirty Loops na festivalu Jazz Open Ostrava 2023. A protože pánové mají teprve pár týdnů venku klip k jejich starší věci The Glorious Return Of The Funk, tak si ho dejte, ať víte, proč na ně do Ostravy vyrazit!

Pravidelná rubrika Groove Window představila kanadskou šestici muzikantů, kteří vystupují pod názvem Major Funk. Jejich kompletní diskografii si můžete projet a případně i kapelu podpořit na jejich Bandcampu.

V rámci vysílání jsme vypustili 4 ukázky z loňského koncertu Mamas Gun v jednom z londýnských klubů PizzaExpress, kde se rozhodli vydávat nahrávky vzniklé při intimní atmosféře vystoupení v nich konaných. Mamas Gun si pro tuto příležitost připravili průřez jejich tvorbou a celé dílo si můžete poslechnout třeba tady.

Rozloučili jsme se krásnou předělávkou jedné klasiky z repertoáru Soul II Soul skladbu Back To Life (However Do You Want Me), kterou upravil do podoby Black II Soul - Tall Black Guy.

Playlist dílu najdete tady.  

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.