Grundfunk pozval na živé groovy nejen do Brna

12. říjen 2022

Říjen je jeden nikdy nekončící koncert a v tuto chvíli se jich štosuje do pořadí nepočítaně. Zvali jsme tedy, na co jsme mohli - Ghost-Note v Praze i Přerově, Judith Hill v Praze i Brně, Brooklyn Funk Essentials v Brně nebo na Beccu Stevens v Praze. A taky DJe Krushe, J.A.R. nebo projekt Ondry Pivce - Greatest Hits 4000. 

Zbytek vyplnily především singly z chystaných desek, které se vyloupnou na trhu už za pár týdnů. Ale stihli jsme si dát i již vyšlou výroční novinku Fifty, kterou pro své fanoušky k nedávným kulatinám připravili newyorští The Manhattan Transfer, jimž zdatně vypomohl WDR Funkhausorchester. A taky došlo v rámci rubriky Groove Window na představení francouzské kapely L'Imperatrice, tip který nedodal nikdo menší, než frontman Jamiroquai - Jay Kay. Ano, i od něj bereme tipy na zajímavé projekty vážně!

Flevans spolu s vydáním nového dvojsinglu oznámil i datum vydání své nadcházející desky. Tři již zveřejněné ukázky z alba A Short Distance To Fall si můžete vychutnat a celou ji předobjednat na jeho Bandcampu.

Nového alba We Never Stop od Candy Dulfer se dočkáme již 28. října a po tomto týdnu je z ní venku druhý single YeahYeahYeah.

MonoNeon má opět (jako už letos poněkolikáté) venku novou desku s lehce zapamatovatelným názvem There Goes That Man Again Turning Water Into Gin & Juice. I ukázku z ní, společně s jednou starší věcí od Ghost-Note, jsme využili jako pozvánku na koncerty zmíněné kapely, které je MonoNeon součástí. Ghost-Note se představí 13. října v pražském Paláci Akropolis a přesně o týden později, tedy 20. října, zahrají na zahájení letošního 39. ročníku Československého jazzového festivalu v Přerově.

Judith Hill si tentokrát v rámci návštěvy naší vlasti vyzkouší zpěv v doprovodu brněnského B SIDE BANDu a to hned dvakrát. Ve čtvrtek 13. října v pražské La Fabrice a o den později v brněnském Sono Music Clubu v rámci festivalu Groove Brno.

Dalším koncertem, který se v rámci brněnského festivalu Groove Brno koná, je dokonce dvojkoncertem. V sobotu 15. října se kromě projektu D.Y.K. v SONO Music Clubu představí také aktuální sestava Brooklyn Funk Essentials. Ti mají těsně před vydáním nové desky, takže jistě v rámci jejich vystoupení dojde i na letos vydané singly.

Pravidelná rubrika Groove Window tentokrát vzala vážně tip od Jay Kaye z Jamiroquai, který se v jednom rozhovoru svěřil, že miluje francouzskou kapelu L'Impératrice. A není divu - sextet muzikantů, který ji tvoří, si spolu s jeho tvorbou ihned zamilujete taky. Tady to můžete prozkoumat.

Swatkins chystá na 28. října debutovou desku Friends And Other Necessities, zároveň se jej v březnu následujícího roku chystají představit i Scary Pockets na desce Pockets Presents: Swatkins!

A nakonec The Manhattan Transfer, kteří si k 53 letům na scéně nadělili desku Fifty, na které s nimi spolupracoval i WDR Funkhausorchester. Celou si ji můžete poslechnout a obě tělesa případně i podpořit tu.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.