Grundfunk představuje groovy novinky z celého světa

28. srpen 2022

Ochutnejte čerstvé groovy z Francie, Velké Británie, Ameriky nebo Venezuely – na všechny se dostalo!

Venezuela má již desítky let skvělého zástupce ve funk-soulových vodách – kapelu Los Amigos Invisibles, která po pěti letech vydala svou další řadovou desku pojmenovanou Cool Love. Poslechnout si jej můžete třeba tady:

A tady je videoklip ke skladbě Eh Eh Oh Oh, která také prolétla naším vysíláním:

Pravidelná rubrika Groove Window představila trio perkusistů z francouzského Lyonu Trio SR9, které si na svou právě vyšlou desku plnou coverů Déjà Vu, přizvalo pět zpěváků a zpěvaček, aby s každým/dou z nich natočilo právě dvě skladby. Jak to dopadlo, můžete zjistit na kapelním Bandcamp profilu:

Na label The Funk Garage ulovil jeho dramaturg Bootsy Collins letos Candy Dulfer, jejíž chystané album We Never Stop můžeme očekávat 28. října. Tento týden vyšel první singl Jammin' Tonight s hostujícím Nilem Rodgersem a mezi dalšími hosty desky se objeví Marcus Miller, Philip Lassiter nebo slovenský baskytarový mág Aron Hodek.

Ve Velké Británii již přes deset let působí Australanka Lija Rolavs. Pod pseudonymem Princess Freesia jí vyšla třetí studiová deska Return To Pleasure, kterou si tentokrát kompletně zkomponovala a natočila sama. Poslechnout si ji a podpořit hudebnici můžete třeba zde:

Ameriku ve vysílání zastoupil nezávislý pianista a zpěvák Frank McComb, který zremasteroval 17 let starou instrumentální poctu velkým klávesovým mágům A Tribute to the Masters a přidal i dvě novinky.

Kdo to je MAGRO, to se pořádně dozvíte příští týden v pravidelné rubrice Groove Window. V aktuálním díle Grundfunku jsme se s vámi rozloučili jednou z písní z MAGROvy nové desky II, se kterou mu pomohl Kenny Wesley. Skladbu Teacher jsme věnovali všem v těchto dnech opět do škol nastupujícím učitelům. Spolu s dalšími devíti písněmi ji najdete tu:

Playlist dílu najdete tady.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.