Hergot!: V kreativní bráně

2. březen 2014

Po čase si hoši z Hergot!u znovu trochu vyměnili role se svými hosty: Petr Wagner přijal pozvání do diskusního pořadu Úhel pohledu: Existuje u mladých Čechů víra?, který uspořádalo coworkingové centrum Creative Gate, a společně s Janem Škrobem a Jakubem Ortem se rozhodl o této zajímavé události podat zprávu.

Kromě Petra na téma víry u mladých mluvil známý podnikatel Karel Janeček, Leila Abhaya Lee, katolický kněz Jiří Korda a spirituální kouč Jan Bím. V roli moderátora pořadu vystoupil další katolický kněz Jan Hanák. Titulní otázka obsahem diskuse zdánlivě skoro vůbec nebyla – zdánlivě proto, že i když se nemluvilo o přítomnosti nebo nepřítomnosti víry u mladých, byli to právě mladí Češi, kdo se zde pokoušel něčeho dobrat.

Jako zásadní témata debaty lze vyhodnotit samu povahu víry, povahu a příčiny zla, povahu člověka, roli technologického pokroku ve střetávání zla a dobra a potřebnost nebo nepotřebnost (či snad přímo škodlivost) konkrétních věrouk a kategorií.

Coby hudební doprovod k výběru toho nejpozoruhodnějšího, co tato diskuse o víře přinesla, hrajeme Minor Threat, Huntingtons nebo Lungfish.

autoři: Petr Wagner , Jakub Ort , Jan Škrob , Dominik Čejka
Spustit audio