Hra na oliheň se zasloužila o destigmatizaci k-popu, tvrdí influencer David Pham

23. prosinec 2024

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je popkultura Jižní Koreje takovým fenoménem po celém světě? Proč mnohočlenné chlapské a dívčí kapely vyprodávají ty největší arény? Zvládli byste se naučit taneční sestavu na k-popovou píseň? Nejen na první dvě otázky v aktuálním dílu Slejváku odpovídá fanoušek veškerého k-contentu, včetně seriálu Hra na oliheň, influencer David Pham.

„Vnímám, že se po vydání první série, která bouchla, začalo o jihokorejské popkultuře mluvit ještě víc,“ říká v úvodu.

„Někteří kamarádi se do té doby za oblibu k-popu a k-dramat dost styděli. Hodně lidem to připadalo kontroverzní a směšné.“ Podle Davida Phama se Hra na oliheň do jisté míry zasloužila o destigmatizaci jihokorejské popkultury.

První série vyšla před třemi lety a končila scénou, kdy se hlavní postava a bývalý soutěžící ve hře o peníze nebo smrt rozhodne neodletět ze země, a v traileru na sérii druhou vidíme, že se do herního prostředí vrátí s plánem nehumánní soutěž ukončit. Jak to bude doopravdy, zjistíme už 26. prosince.

Poslechněte si celou epizodu Slejváku o k-contentu s Davidem Phamem a nezapomeňte se podělit o své dojmy z nové Hry na oliheň na Instagramu @slejvak_radiowave!

Spustit audio

Související