Hra na oliheň se zasloužila o destigmatizaci k-popu, tvrdí influencer David Pham
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je popkultura Jižní Koreje takovým fenoménem po celém světě? Proč mnohočlenné chlapské a dívčí kapely vyprodávají ty největší arény? Zvládli byste se naučit taneční sestavu na k-popovou píseň? Nejen na první dvě otázky v aktuálním dílu Slejváku odpovídá fanoušek veškerého k-contentu, včetně seriálu Hra na oliheň, influencer David Pham.
„Vnímám, že se po vydání první série, která bouchla, začalo o jihokorejské popkultuře mluvit ještě víc,“ říká v úvodu.
„Někteří kamarádi se do té doby za oblibu k-popu a k-dramat dost styděli. Hodně lidem to připadalo kontroverzní a směšné.“ Podle Davida Phama se Hra na oliheň do jisté míry zasloužila o destigmatizaci jihokorejské popkultury.
První série vyšla před třemi lety a končila scénou, kdy se hlavní postava a bývalý soutěžící ve hře o peníze nebo smrt rozhodne neodletět ze země, a v traileru na sérii druhou vidíme, že se do herního prostředí vrátí s plánem nehumánní soutěž ukončit. Jak to bude doopravdy, zjistíme už 26. prosince.
Poslechněte si celou epizodu Slejváku o k-contentu s Davidem Phamem a nezapomeňte se podělit o své dojmy z nové Hry na oliheň na Instagramu @slejvak_radiowave!
Související
-
Co má společného Grinch a Rumplcimprcampr? Vánoční pohádky, co nás traumatizovaly tak akorát
Vilma s Mírou se rozhodli přichystat vánoční epizodu, která zahrnuje tipy na filmy a písně, které každému instantně navodí vánoční náladu!
-
Sledování Zrádců mě zpětně propleskalo, musela jsem si odpustit, říká finalistka soutěže Sarah
Necelých 24 hodin od televizního finále detektivní hry o život se ve studiu sešli fanoušci pořadu a zároveň moderátoři Slejváku spolu s finalistkou Zrádců Sarah Horákovou.
-
Jeden Honza v Číně, druhý v Řecku. Jak nenaletět propagandě a vybrat si tu pravou ženu?
Aktuální epizoda Slejváku počala poněkud pochmurně kvůli deštivému počasí. Vilma s Mírou přesto sobě i posluchačstvu vytvořili krátkodobou zábavně-informativní bublinu!
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.