Jaro

26. srpen 2018

Kytarista a zpěvák Jaro Korbel je jedním z mála hitmakerů mladé generace písničkářů.

Než se Jaro Korbel dostal k sólové tvorbě, prošel skupinami Lucid Dreamers a The Jays. Zúčastnil se hudební soutěže 1BAND2PLAY, a přestože nevyhrál, Full Moon nakonec vydal jeho debutovou desku Eternalism. I když je Jaroslavovi teprve něco málo přes 20 let, působí jeho hudba sofistikovaně a vyzrále. Odrážejí se v ní vlivy jazzu i popu a velmi profesionální hlasový projev i texty v angličtině dokáží zaujmout na první poslech. Koncertní provedení své debutové desky připravil ve spolupráci s dalšími ostravskými hudebníky. Vzniklá kapela si nyní říká Jaro. Letos už dostala mnoho nabídek od místních promotérů a zahrála si také na jednom z největších českých festivalů Colours of Ostrava.


Celý rozhovor s kapelou Jaro najdete zde.

„Pokud jsou na vás některé české písničkářské projekty trochu emočně přepálené a teatrální, zkuste intimního písničkáře Jaro Korbela. Jeho delikátní ložnicový pop je nenápadný, ale umí zaujmout – svoji melancholii ředí lahodnými melodiemi i drobnými producentskými triky. Samozřejmě taky ceníme hodně cool příjmení,“ říká hudební redakce Radia Wave.

„Nad tím, abych oslovil lidi ze zahraničí, jsem nikdy přímo nepřemýšlel. Ale myslím si, že by naše tvorba mohla oslovit lidi nejenom v Česku, ale i v zahraničí,“ dodává zpěvák.

autor: Mary C
Spustit audio

Více o tématu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.