Jura a lama: Dětství a dvě mámy navrch

13. červen 2012

Čerstvě vydanou knihu Jura a lama přišla do studia Radia Wave představit spisovatelka, hispanistka a novinářka Markéta Pilátová.

Malý Jura ze statku v horách se stará o ovce, s lamami mluví indiánsky, plete šály a když je třeba, vydá se na záchrannou výpravu, která skončí až v kouzelných norách krtčí královny. K tomu všemu má ovšem dvě mámy.

Právě o tématu dětí vyrůstajících s homosexuálními páry, jejich výchově a dostupné literatuře jsme si povídali také s Martinou Štěpánkovou, jednatelkou platformy PROUD, společnosti pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu.

autor: Jakub Krásný
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.