Když se rozjede groove, čas přestane existovat. Grundfunk slaví neuvěřitelných 900 epizod!

12. říjen 2023

Mnoho interpretů, které z vysílání znáte dlouhá léta, nám šlo tentokrát na ruku. Devítistý díl jsme skládali také z novinek, které v poslední době zveřejnili muzikanti, kteří naším vysíláním prostupují již řádku let a u kterých jsme to byli my, kdo je pro tuto zemi objevil a jejichž hudbu jsme poprvé představili zdejším posluchačům.

Takovými je třeba dvojice Soulpersona & Princess Freesia, které vyšlo album Lucky 7, na němž se podíleli další známá muzikantská jména, jako klávesák a skladatel Carl Hudson, baskytarista Punk Pappa nebo kytarista Terry Lewis. Ale je jím i norský multiinstrumentalista Bernhoft, který vydává novinku Avenue Of Loveless Hearts. A speciální cenu za trpělivost si vybral projekt Zbonics, který čekal doslova několik let, aby své album Keep On Walkin' vydal zrovna v předvečer vysílání našeho jubilejního dílu. I v rámci singlů došlo na známá jména, takže naše jubileum dokreslily novinky od Smoova s Turrellem, Malka Family, dua Shrizz N Maze nebo Matta Johnsona.

Deska, která měla pracovní název Survival Mode a jejíž vznik mají na bedrech Soulpersona & Princess Freesia, nakonec spatřila světlo světa pod jménem Lucky 7 a okolo tohoto čísla se točí i veškerá grafika, která provází její booklet. Tak si ji na odkazu níže nejenom poslechněte, ale i podpořte, ať do něj můžete nahlédnout. 

Debutového alba Dope Frequency od dua Shrizz N Maze se dočkáme 17. listopadu! A zatímco ve vysílání jsme vám pustili další ukázku z ní, sem posíláme záznam z jejich červencového vystoupení na Pleins Feux Festivalu v Bonneville.

Mighty Mezz, projekt kytaristy Gavina Doddse a skladatele Adama Alexandra, je bez nadsázky jedním z objevů roku, které musíte slyšet. Tři ukázky z alba Let's Go Shorty profrčely rubrikou Groove Window jak nic, tak koukejte doposlouchat celé album!

27. října vyjde další z řady nahrávek, které vznikly v jednom z londýnských klubů PizzaExpress. Jejich nahrávací společnost PX Records, kterou letos založily, do toho šlape ve velkém a posílá na nás jeden kvalitní záznam koncertu za druhým a tentokrát se dočkáme skladeb, které zde zahrál se svojí kapelou Matt Johnson. 

Minulé vysílání jsme ji nestihli zařadit do playlistu, ale tentokrát už na ni došlo. Beverley Knight otevřela pátou kapitolu své sólové dráhy v podání studiové desky The Fifth Chapter, kterou před týdnem vypustila ven. Ochutnávejte třeba tu.

Trvalo to sice doslova roky, ale nakonec jsme se přece dočkali. Projekt Zaka Najora a Justina Prizanta - Zbonics poprvé zveřejnil informaci o chystané desce Keep On Walkin' už před několika lety. Došlo na ni ale až teď a my si říkáme, že lépe později, než nikdy. Album můžete poslechnout a autory podpořit tady.  

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.