Rytmus a hudební revoluce: Sheila E. oživuje salsu na novém albu BAILAR

10. duben 2024

Objevte nové album legendární hudebnice a královny perkusí Sheily E., které oslavuje sílu salsy úžasným zvukem a emocionálním spojením s hudební historií. Navíc představujeme nové desky a singly od Josého Jamese, Sama Redmora, Kennedy Administration, Mylese Sanka nebo Alice Russell.

Tentokrát jsme vysílání odstartovali novým mixem skladby I'm Caught Up (In A One Night Love Affair) od Inner Life a Jocelyn Brown, od Johna Moralese. Skladba slaví 45 let od jejího vzniku, na kterém se již tehdy podílel ve studiu za mixem zmíněný John Morales.

Legendární hudebnice a také královna perkusí Sheila E. vydala svoji první desku v rytmu salsy, nazvanou BAILAR. Při nahrávání spolupracovala s ikonami jako jsou Gloria Estefan, Ruben Blades, Gilberto Santa Rosa, Luis Enrique, José Alberto „El Canario“ nebo Debi Nova.

20 let od své premiéry jako B-strana singlu ke skladbě Cinnamon Girl z alba Musicology, se do digitálních vod vrátila skladba United States Of Division od Prince. I když v mírně upravené verzi, tento aktualizovaný mix najdete k poslechu třeba tady:

Jednou ukázkou z právě vydané desky 1978 jsme připomenuli, že se její autor José James objeví 17. července na jednom z pódií festivalu Colours of Ostrava. Tak si dejte celé album, a pokud se vám zalíbí, můžete podpořit Josého jak jeho koupí, tak i přítomností na jeho vystoupení v Ostravě.

Myles Sanko vstupuje v říjnu s nadcházejícím albem Let It Unfold do vod vlastního vydávání na labelu 213 Music, který nedávno založil. Navíc ho můžete u nás vidět i živě, a to ve čtvrtek 20. června na pražském Výstavišti, v rámci letošního ročníku Metronome Prague festivalu.

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio