O pořadu Kvér

Hodinová rozhlasová výprava do oblasti intimity, sexuality, vztahů a jejich proměn. Pokoušíme normy, odchylky i úchylky, je-li třeba, pálíme do zažitých stereotypů.

Kvér je nejen diskusní magazín o intimitě, tělesnosti, genderu, feminismu, vztazích a jejich proměnách. Nejen ožehavá témata zkoumáme seriózně i hravě, především ale kriticky a v širších společenských souvislostech. Monogamie, queer bezdomovectví, feministické porno, sexuální turistika, budoucnost manželství a rodiny – Kvér není jen „další“ relace o sexu a vztazích, která nepřekvapí a plytce brouzdá po povrchu. Kvér je určen všem, kteří rádi objevují, diskutují a nebojí se rozmanitých pohledů na věc, které zkoumají společenský status quo. 

Nehodláme vás utvrzovat v rutinních představách, co se sluší a patří, nebudeme vám čechrat ego ani přitakávat předsudkům. Chceme vás přimět k zamyšlení, dráždit i bavit zároveň, a především zjistit, jaký je intimní život a jaké jsou vztahy našich vrstevníků. Kvér vysílá každou sobotu od 22.00 trojice moderátorů, Bára Šichanová, Filip Titlbach a Klára Chvojková. 

Historie pořadu: Pořad vysíláme od září 2012, moderovali ho Bára Šichanová a Josef Rabara. V lednu 2017 pořad prošel proměnou, z původního zaměření na queer a LGBT se rozšířil o témata spojená s intimitou a sexualitou obecně. 

Všechny díly pořadu najdete zde.

Pořad připravují