Kyberpunk není mrtvý! Čím si zkrátit čekání na Cyberpunk 2077?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ze hry VirtuaVerse

Jarda Möwald, Lukáš Grygar a Šárka Tmějová mají pro kyberpunk speciální místo ve svých srdcích a k jejich štěstí si právě tenhle žánr na herním poli prožívá menší renesanci. Které tituly ze současné tvorby doporučují a proč by se všichni hráči stejně měli vrátit k Deus Ex?

Moderátoři Questu se nejprve zamysleli nad tím, co by podle nich hra měla mít, aby ji vůbec mohli označit za kyberpunkovou. Lukášovi jde primárně o geopolitické uspořádání světa, kde technologické korporace převzaly nadvládu a teď vykořisťují všechny pod sebou, kteří proti tomu rebelují, Jarda se těší na mechanická vylepšení vlastního těla a Šárka si coby největší estétka ujíždí na neonech v dešti.

Díky tomu byla nejvíc povolanou osobou k recenzování Cloudpunku o létající kurýrní službě. Podle ní je ale právě jen dechberoucí vizuální stránka tím jediným tahákem, který tahle upovídaná adventura má. Mnohem víc ji tak bavil nedávno vydaný VirtuaVerse, který je sice pomalejší, ale mimo krásného pixel artu nabízí i něco navíc.

Na pomoc s futuristickými tipy plnými hackování a exoskeletů jí přispěchali i Lukáš s Jardou, ale vůbec největší prostor v aktuálním Questu dostalo vzpomínání na Deus Ex a jeho druhý díl Invisible War. Proč správná socha Svobody nemá hlavu a jak Ion Storm předpověděli události 11. září?

Které části svého těla by moderátoři Questu vyměnili v kyberpunkovém věku jako první? Proč Jarda raději hackuje, než háčkuje? Poslechněte si nový díl Questu a vydejte se s ním do virtuální anarchistické budoucnosti.