Lamb hlásí VYPRODÁNO!

30. květen 2014

30. července se konečně dočkají fanoušci projektu Lamb. Dvojice Andy Barlow a Lou Rhodes přijíždí poprvé představit svoji tvorbu do pražského Lucerna Music Baru. Než vyrazíte na koncert, měli by jste si osvěžit jejich biografii! UVNITŘ: Rozhovor s Lou Rhodes

On technologický a elektronický fanatik, ona poletující víla bez zatížení jakoukoli technikou. On ambiciózní Američan se smyslem pro preciznost a ona rozpustilá Angličanka hledající své uplatnění v oblasti umění. Andy Barlow a Louise (Lou) Rhodes se dali dohromady úplně náhodou a vzájemná spolupráce měla být podle původního plánu jen dočasná. Spojovala je hlavně idea zkombinovat breakbeat, trip hop a drum'n'bassové linky a Lou si chtěla splnit sen z dětství - zpívat stejně jako její matka v pořádné kapele. V roce 1994 se na čas zavřeli do studia v Leedsu a společně si vyměňovali názory a nápady. Během dvou let už měli v zásobě pár silných skladeb, například Cotton Wool, God Bless nebo Górecki, které se tichým, ale zato intenzivním šířením dostaly až k labelu Mercury Records. Ten si vznikající duo s potenciálem přerodit dosavadní elektronické trendy nenechal ujít a pod svou záštitou vyprodukoval v roce 1996 jejich eponymní desku, která oficiálně zařadila Lamb mezi nekonvenční, ale zato vysoce pozoruhodné elektronické kapely současnosti. Konečně si vystáli frontu k baru hudebního byznysu. Kariérní úspěch ale střídaly kolize osobního rázu - jako duo začali Andy s Lou hrát naživo, oba sklízeli obdiv a pozitivní kritiky, ale vzájemný bouřlivý vztah je doprovázel čím dál intenzivněji. I když by se možná v té době nejradši oba vzájemně pozřeli zaživa, dodávalo jim to paradoxně dost inspirací k další desce. V roce 1999 vznikla deska druhá - Fear of Fours. Po vydání se Lou raději věnovala mateřským povinnostem, Andy upadl do kompoziční skepse a oba se dohodli, že své cesty rozpojí.

00960605.jpeg

V roce 2001 se po krátké odmlce opět sešli ve studiu a nahráli desku What Sound společně s několika přizvanými hosty (Jimi Goodwin, Michael Franti, Wil Malone či Arto Lindsay). V tu dobu si také uvědomili, že právě jejich kontrastní osobnosti je sice vzájemně mučí, ale zároveň přinášejí spoustu neopakovatelných přílivů múz.

00960607.jpeg

O dva roky později následovalo album Between Darkness and Wonder a v roce 2004 byly vydány 2 kompilace - Best Kept Secrets a Back to Mine. Následující rok se k fanouškům pro zpestření dostává album Remixed.

Tříletá odmlka, která trvala až do roku 2009, byla dost dlouhá na to, aby Andy i Lou osobnostně dospěli a aby si své bitevní úbory zapomněli vyzvednout z čistírny. Rok 2009 zasvětili živému vystupování a návratům na počátek svého setkání. Sázejí na komorní projev - elektroniku, kterou obstarává Andy, procítěný hlas Lou, při kterém vám běhá mráz po zádech, a basové linky Jona Thorneho. Lamb se vracejí k jednoduchostem, ale od nich je jednoduchost mnohem záživnější a víc kulinářská, než jak jejich původní recept vypadá.

00960609.png

MySpace skupiny

Spustit audio