Léto ještě nekončí, ale těšte se na podzim! Hned několik zpěvaček chystá nové desky

10. srpen 2023

V září se můžeme těšit na album The Edge zpěvačky Liv Warfield, druhé studiové album Second Term vydává uskupení Kennedy Administration a již pátou studiovou desku The Fifth Chapter vypustí do světa britská diva Beverley Knight. Začátkem listopadu se přihlásí s novinkou This Is How You Do It australští The Bamboos. A hned tři dámy v rámci jednoho uskupení představila pravidelná rubrika Groove Window, jejíž náplní se stala tvorba skupiny The Everettes.

Pánové byli tentokrát v menšině, ale i tak byli dost slyšet. Došlo na právě vydané EP Men Of The Cloth britských acid-jazzových Corduroy, ukázky z živáku Live at Spaghettini Vol. 2 amerického tria DW3 i akustické balady Erica Robersona nebo Lewise Taylora, který své věrné fanoušky překvapil s novinkou The Acoustic Album. Na něm se věnuje šestnácti svým dosud vydaným písním v akustickém hávu.

Než nám 29. září naservíruje Beverley Knight svoji novou desku The Fifth Chapter, tak se před nedávnem vrátila ke čtyřem skladbám ze svého katalogu, aby jim vdechla novou podobu. Poslouchejte níže.

Liv Warfield na nás sype jeden single za druhým, abychom byli pořádně natěšeni na její nadcházející desku The Edge, kterou můžeme očekávat již 15. září. Ten nejnovější, ve kterém excelují dechaři Triple H Horns a Roy Agee, se jmenuje Maybe They'll Take Your Picture a rovnou si jej můžete poslechnout zde.

Novou desku This Is How You Do It od australských The Bamboos můžeme očekávat 3. listopadu. A první vlaštovkou z ní je single Ex-Files. 

Britští acid-jazzový Corduroy jsou zpět s novým materiálem na EP Men Of The Cloth. Převážně instrumentálních šest skladeb si můžete poslechnout a kapelu i jejich label Acid Jazz Records podpořit tu.

Druhé studiové desky pojmenované Second Term od uskupení Kennedy Administration se dočkáme již 22. září a z ní pocházející singl Be Your Lucky Number, má i rapujícího hosta, kterým je Peter Gunz z dua Lord Tariq and Peter Gunz.

DW3 se v lednu tohoto roku po letech vrátili na místo činu do restaurace a klubu Spaghettini, kde před 17 lety natočili svůj první živák. A opět z tohoto ojedinělého koncertu s hosty natočili materiál, který před pár týdny vyšel na vinylu i v digitální podobě. Celý koncert si můžete v klidu domova poslechnout tady.

Pravidelná rubrika Groove Window tentokrát představila kapelu, která dokáže fungovat mezi německým Berlínem a kalifornským San Diegem. Právě v těchto městech totiž působí muzikanti z The Everettes, které dominují tři dámské hlasy zpěvaček jménem Jess Roberts, Katharina Dommisch a Laura Niemeyer. 

Playlist dílu najdete tady

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.