Liberatura s Petrou Soukupovou

19. říjen 2011
Liberatura

Laureátka Ceny Jiřího Ortena a vítězka hlavní kategorie ceny Magnesia Litera 2010 Petra Soukupová přišla do Liberatury představit svou třetí knihu Marta v roce vetřelce, která vyšla před pár dny v rámci akce Velký knižní čtvrtek.

Nejnovější román Petry Soukupové Marta v roce vetřelce je psán jako deník devatenáctileté dívky, které se náhle život převrátí naruby – otěhotní totiž s ženatým mužem. Jak se hrdinka vyrovnává s mezní životní situací a s nutností dospět rychleji, než by chtěla?

Petra Soukupová (1982) je spisovatelka a scenáristka, vystudovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Za svůj prozaický debut K moři získala Cenu Jiřího Ortena, její druhá kniha Zmizet se v roce 2010 stala Knihou roku v soutěži Magnesia Litera. Nyní vyšel autorce nový román s názvem Marta v roce vetřelce.

www.petra-soukupova.cz

autor: Karolína Demelová
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.