Markéta Lukášková: Vlaštovka v bublině. Daleká budoucnost, ztráta i láska v jedné audioknize
Barbora leží v nemocnici a nemoc ji připravuje o poslední vzpomínky na minulost. Nový lék ale přináší naději a Bára se pomalu vrací do svého života a vzpomíná si na děti i manžela. Proč za ní nikdy nechodí? Román Vlaštovka v bublině poslouchejte jako audioknihu do 30. března. Pořad není vhodný pro děti. Původní dílo bylo zkráceno.
Autorka románu poodkrývá tajemství, která může schovávat lecjaká spořádaná rodina. Proč Báru v nemocnici vůbec nenavštěvuje její manžel? Kde vůbec je? Co se stalo před dvaceti lety? V době plné zvratů a nepříjemných rodinných událostí?
Markéta Lukášková
Markéta Lukášková pochází z Českých Budějovic. Působila jako redaktorka, vedla web Reflex.cz. Napsala mimo jiné i vzájemně související romány Losos v kaluži, Panda v nesnázích a Vlaštovka v bublině. Markéta ve volném čase běhá se svou fenkou Pandu a snaží se šířit osvětu o vnímání psychických problémů.
Audioknihy Radia Wave přinášejí současnou českou i světovou knižní tvorbu v podání českých herců a hereček. Každé dílo zůstane zdarma k poslechu 28 dní, pak ho vystřídá nová audiokniha. V pestré skladbě audioknih Radia Wave najdete třeba romány, povídky, antologie, sci-fi, cestopisy i horory. Vizuály audioknih jsou dílem ilustrátorky Alžběty Dvořákové.
Související
-
Ženy před komisí: Jak o interrupcích rozhodovali soudruzi?
Ve druhé epizodě Přerušení se vracíme na úplný začátek českého příběhu interrupcí. Sledujeme neúspěšné snahy prvorepublikových feministek a legalizaci v padesátých letech.
-
Přerušení tady a teď: Kdo rozhoduje o interrupcích u nás a v okolních evropských zemích?
Jak je to dnes s právem na umělé přerušení těhotenství u nás v České republice? Kdo na ně má nárok a jak často k interrupcím dochází? Rozhlížíme se také okolo nás.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.