O pořadu Mikrovlnky

Mikrovlnky jsou týdenní výběr toho nejlepšího ze zpráv Radia Wave podle Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové. Zprávy, které nezpůsobí žádnou informační tsunami, ale příjemně rozčeří hladinu vašeho všedního dne.

Nečekejte objektivní přehled důležitých zpráv, ale ryze subjektivní selekci informací, které Ivanu a Zuzanu z nejrůznějších důvodů během uplynulého týdne zaujaly. Zdánlivě okrajová témata, dada tragédie, metazápletky a bizarnosti, které si zaslouží ohlédnutí. Informace, novinky a zajímavosti, které jste možná nezaznamenali, ale které si zaslouží trochu přihřát.

Mikrovlnky každý pátek v 10:20 přinášejí výběr těch nejzajímavějších zpráv nejen z rubriky Wave News a dávají je do nečekaných souvislostí. Pokud chcete Mikrovlnky poslouchat kdekoliv a kdykoliv se vám to nejvíc hodí, třeba i offline, přihlaste se k odběru podcastu.

O autorkách:

Zuzana Fuksová

Bydlím v Brně, protože se tu dá chodit pěšky. Mám ráda různé druhy kuchyňské soli, lelkování a prohlížet si na internetu kabelky. Vystudovala jsem sociální práci a leccos nedostudovala. Mám trochu OCD, krizi středního věku a taky dceru.

Ivana Veselková

Mám dva psy, bydlím v Praze, snažím se chovat jako tzv. dospělý člověk, ale moc mi to nejde. Vystudovala jsem mezinárodní vztahy, ale většinu studijních znalostí jsem zase hezky zapomněla. Mám ráda sladkosti, teplo a crossfit.

Historie: Rubrika Mikrovlnky vysílá od května 2019.

Všechny díly Mikrovlnek najdete zde.

Pořad připravují

Další pořady

 • Flám

  Ty nejčerstvější bangery a hosté z první klubové linie na Radiu Wave. 

 • Stage

  Každé pondělí večer vám Radio Wave přinese záznam koncertu světové nebo domácí hudební hvězdy.

 • Velký čísla

  Vydejte se na vrcholy žebříčků s Radiem Wave. Čerstvý hudební pořad, ve kterém se počítadla světových i tuzemských hitparád nepřestávají točit.

 • Quest

  Quest si dal za cíl provést vás světem počítačových her tou nejhravější formou.