Korejka adoptovala svoji kámošku a v hotelu někdo vyluxoval diamant. To jsou zprávy týdne

22. prosinec 2023

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejlahodnější borůvky ze zpravodajského lesíku. Jako obvykle se Mikrovlnky zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanku jako milovnici luxusu zaujala zpráva o tom, že ve fancy pařížském hotelu někdo vyluxoval diamant za 18 milionů korun. Z krádeže byl původně podezřelý zaměstnanec hotelu. Pak se ale podařilo drahocenný šperk najít v nitru vysavače.

Zuzana si oblíbila informaci o tom, že Jihokorejka adoptovala svoji nejlepší kamarádku, aby jí mohla lépe pomáhat při zdravotních komplikacích. „Pro mě manželství není, chci cestovat a nemám ráda děti,“ vysvětluje žena, která nestojí o konzervativní pojetí rodiny.

Kuriozní případ řešila hlídka brněnské městské policie, kterou přivolal rozhněvaný třiatřicetiletý muž. „Strážníkům řekl, že slyšel padat sníh, který údajně dopadl na jeden z truhlíků umístěných na jeho balkonu. Truhlík prý pod tíhou sněhu spadl ze třetího patra na zem a poškodil se,“ sdělila mluvčí Městské policie Brno. Květináč mu podle něj rozbila sousedka, která bydlí nad ním a zrovna zametala sníh.

Je mezi adopcí dospělé ženy, sporem o květináč a ztrátou diamantu nějaká tajnosnubná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio