Místo rakve rubáš z hub. Poslední přání Luka Perryho bylo neškodit přírodě ani po smrti

Luke Perry
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Luke Perry

Další díl pořadu Kompot se věnoval těm nejnovějším zprávám z popkultury a společnosti, jako je poslední a velmi ekologické přání amerického herce Luka Perryho a narození syna vévodkyně a vévody ze Sussexu, nebo seriálu Hra o trůny. O jméně prvního potomka prý Meghan Markle a princ Harry stále přemýšlejí – jak vám zní Jon ze Sussexu?

Americký herec Luke Perry, který na začátku března zemřel po mrtvici ve dvaapadesáti letech věku, byl na poslední cestu uložen do speciálního „obleku z hub“ místo do obyčejné rakve. Díky kmenům z hub, které jsou zabudovány do rubáše z biologicky rozložitelné tkaniny a rychle se dostanou k lidským tkáním, se jeho tělo ekologicky rozloží a nebude zátěží pro přírodu. Naopak se živiny z něj snadněji dostanou k okolním rostlinám. Hvězda seriálů Beverly Hills a Riverdale si pohřeb ve speciálním rubáši podle Lukovy dcery Sophie Perry přála. Perrymu velmi záleželo na životním prostředí a nechtěl mu škodit ani po smrti. Ale vážně – můžeme Dylana milovat ještě víc? Poslechněte si nový díl pořadu Kompot.

Vedle toho britského se děly zajímavé události i v Sedmi královstvích Západozemí. Seriál HBO Hra o trůny se blíží ke konci a podle Šimona divácky velmi napínavě. Jak se mu poslední díly líbily? A kterého průměrně slavného zpěváka si minulý týden v Las Vegas vzala Sophie Turner, tedy seriálová Sansa? Hanka se na GoT začala dívat až letos na prvního máje – zvládne ho dokoukat do další velké panelové diskuze právě o tomto seriálu v pondělí 27. května? Pusťte si Kompot! #GoTchallenge #dracarys

Pokud se panelové debaty v pondělí 27. května chcete také zúčastnit a říct nám svůj názor na 8 sezón seriálu Hra o trůny a jeho očekávané finále, pošlete video do zpráv na instagramu nebo facebooku pořadu Kompot Radia Wave, ve kterém popisujete svoji nejoblíbenější scénu ze seriálu Hra o trůny. Video můžete zaslat také na adresu simon.holy@rozhlas.cz. Třeba vybereme právě vás!