O pořadu Moje terapie

Moje terapie je podcastový seriál, v němž si štafetu předávají vypravěčské dvojice tvořené terapeuty a jejich klienty. První řada podcastu loni přiblížila, jak může psychoterapie pomoct lidem s posttraumatickou poruchou, úzkostmi, bipolární poruchou nebo panickými atakami. Zaměřila se na témata, jako jsou sexuální násilí, psychosomatika nebo potřeba být perfektní a dosahovat výkonů. Ta letošní vám představí šestici nových témat a nových dvojic.

Kdy se hlavní postavy šesti příběhů odhodlaly najít si terapeuta? Co se na sezeních odehrává a co všechno se díky nim může měnit? Jak těžké je s terapií začít? Co se dá díky ní zjistit? Může vás zachránit? Může změnit váš vztah k sobě samému? A jakou roli hraje při terapii vztah mezi terapeutem a klientem? V šesti epizodách uslyšíte o komplikovaných životních situacích a tématech, jako jsou prožívání genderových rolí nebo šikana. Uslyšíte o lidech, kterým terapie zachránila život, i o těch, kteří se jen potřebovali o sobě něco dozvědět. Čekají vás do hloubky rozebrané příběhy lidí, kteří se rozhodli nebýt na své problémy sami.

Sérii Moje terapie připravili autoři a autorky jednotlivých audiodokumentů Jonáš Zbořil, Apolena Rychlíková, Petr Bouška, Marika Pecháčková, Klára Tasovská a Táňa Zabloudilová, která je současně dramaturgyní celého cyklu. První díl druhé série uslyšíte ve středu 4. listopadu a od té doby každý týden ve vysílání Radia Wave a na webu wave.cz/mojeterapie. Můžete se také přihlásit k odběru podcastu na wave.cz/podcasty.

Pořad připravují

Další pořady

 • Sádlo

  Sádlo je autorská podcastová série Ridiny Ahmedové o společenském tlaku na ženský vzhled a o tom, jak pestré a spletité jsou cesty k přijetí vlastního těla. 

 • Zkouškový

  Zkouškový je první český hraný podcastový seriál pro mladé posluchače. Šest hrdinů a hrdinek v seriálu řeší to, co asi všichni známe. 

 • Hrana

  Hrana je dokumentární podcastová série Lukáše Houdka o mužské body imagi. Zprostředkuje příběhy lidí, kteří kvůli touze po vysněné postavě vedou souboj s vlastním tělem.

 • Krása

  Krása je prvním autorským audio dokumentem novinářky a moderátorky Lindy Bartošové. Série přináší zpovědi žen, které se vymezují vůči konvenčním stereotypům krásy.