O pořadu Moje terapie

Moje terapie je podcastový seriál, v němž si štafetu předávají vypravěčské dvojice tvořené terapeuty a jejich klienty. První řada podcastu loni přiblížila, jak může psychoterapie pomoct lidem s posttraumatickou poruchou, úzkostmi, bipolární poruchou nebo panickými atakami. Zaměřila se na témata, jako jsou sexuální násilí, psychosomatika nebo potřeba být perfektní a dosahovat výkonů. Ta letošní vám představí šestici nových témat a nových dvojic.

Kdy se hlavní postavy šesti příběhů odhodlaly najít si terapeuta? Co se na sezeních odehrává a co všechno se díky nim může měnit? Jak těžké je s terapií začít? Co se dá díky ní zjistit? Může vás zachránit? Může změnit váš vztah k sobě samému? A jakou roli hraje při terapii vztah mezi terapeutem a klientem? V šesti epizodách uslyšíte o komplikovaných životních situacích a tématech, jako jsou prožívání genderových rolí nebo šikana. Uslyšíte o lidech, kterým terapie zachránila život, i o těch, kteří se jen potřebovali o sobě něco dozvědět. Čekají vás do hloubky rozebrané příběhy lidí, kteří se rozhodli nebýt na své problémy sami.

Sérii Moje terapie připravili autoři a autorky jednotlivých audiodokumentů Jonáš Zbořil, Apolena Rychlíková, Petr Bouška, Marika Pecháčková, Klára Tasovská a Táňa Zabloudilová, která je současně dramaturgyní celého cyklu. První díl druhé série uslyšíte ve středu 4. listopadu a od té doby každý týden ve vysílání Radia Wave a na webu wave.cz/mojeterapie. Můžete se také přihlásit k odběru podcastu na wave.cz/podcasty.

Pořad připravují

Další pořady

 • Fenomem

  Rubrika Fenomem je váš průvodce digitální džunglí memů a virálů. Pohled do bláznivého světa informací, které se divoce šíří po internetu a nepředvídatelně mutují.

 • Startér

  Startér je hledač talentů Radia Wave. Pomáháme kapelám, které se nebojí mobilizovat své fanoušky, ale i těm, co odjakživa nenávidí clickbait.

 • Balanc

  Balanc je magazín o seberozvoji, prospěšném životním stylu a důležitosti dobrých mezilidských vztahů. 

 • Quest

  Quest si dal za cíl provést vás světem počítačových her tou nejhravější formou.