Mrštná a nekompromisní. Mechanická odysea Armored Core VI: Fires of Rubicon vám nedá vydechnout

15. září 2023

Nový díl Questu se zaobírá zejména novinkou od studia FromSoftware, Armored Core VI: Fires of Rubicon, do které se pustil Lukáš a hned v úvodních minutách dostal pekelně naloženo od obří helikoptéry. Skřípění robotických kolosů společně s Jardou a Šárkou doprovodí i odpovědi na nejdůležitější posluchačské dotazy na původ Jardovy bájivé lhavosti i věrohodnosti herních recenzí.

Japonské studio FromSoftware v našich končinách proslavily zejména akční RPG náročného subžánru souls, ještě před nimi se ale etablovalo herní sérií zasvěcenou obřím robotickým oblekům. Armored Core VI: Fires of Rubicon navazuje na její tradici, ale s otevřenou náručí vítá i nováčky ochotné usednout do kokpitu obrněného mecha a nechat se ztrestat v trochu jiném zasazení.

Stejně jako v případě her jako Dark Souls či Elden Ring se ale i futuristická série s nikým moc nemazlí. Neodpouštějící obtížnost, kterou jsou hry od FromSoftware pověstné, je i v Armored Core VI patrná od prvních momentů. Liší se nicméně například strukturou – namísto otevřeného světa nabízí sérii jasně oddělených misí, ale taky rychlostí, kdy na pohled neobratný oblek disponuje až překvapivou mrštností. Důraz klade na modulárnost hráčského bojového stroje a důsledně počítá s tím, že v garáži laborováním nad úpravami stráví pomalu stejné množství času jako na bojišti.

Proč Jarda pořád lže a proč je Lukáš vždycky zmatený? Je zastoupení videoher ve veřejnoprávních médiích dostačující? A jaký quest Šárka nemá ráda? Poslechněte si celý díl Questu o Armored Core VI a otázkách posluchačů.

Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.