Na kole po Madagaskaru

3. listopad 2008

Slávka Chrpová (šéfredaktorka specializovaného časopisu Cykloturistika) již byla jednou hostem Casablanky na téma Kuba. Tentokrát v cestovatelském a outdoorovém magazínu mluvila o tom, jak přestála českou ženskou cyklistickou výpravu do cyklisticky poněkud neobvyklé destinace - do středozápadní části Madagaskaru. POSLECHNĚTE SI: Casablanku o cyklistice na Madagaskaru

Řeč šla nejen o samotných cyklistických trasách a madagaskarských krásách (např. tsingy) pohledem ze sedla bicyklu, ale i o jeskyních, písečných cestách, baobabech, fosách, které žerou cyklistické dresy, autobusech a dalších tématech, s nimiž se česká výprava v pro nás exotickém prostředí střetla. Slávka Chrpová prozradila, jak si s nezvyklým terénem poradili kola a další cyklo výbava.

00808544.jpeg

Pořad provázela hudební směs s dominantní madagaskarskou složkou, ale i "italskou exotikou", protože součástí byla i soutěž o vstupenky na festival Struny podzimu, kde 5.11. hrají Tenores di Bitti.

00808541.jpeg
autor: Pavel Sladký
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.