Na páté pokračování Bash Fi Dash přiletí irský dubový aktivista Benji Rev a ital Dan I

Ve čtvrtek 19. října se v holešovickém Crossclubu uskuteční další pokračování narozeninového večírku Bash Fi Dash. Oslavenkyně Dasha Fyah si tentokrát pozvala italského producenta a zpěváka známého pod pseudonymem Dan I a irskou dubovou scénu reprezentujícího Benjiho Revelation. Co všechno nás na její narozeninové oslavě čeká nám přišla říct sama Dasha v doprovodu velkého dubového fanouška Míry.

První narozeninový bashment se uskutečnil v roce 2013 a zúčastnil se ho shodou okolností právě Dan I, který se svým soundsystémem v poslední době poctivě křižuje Evropu a letos se s ním nejednou zůčastnil i slavné londýnské University of Dub. U nás se s celým ansáblem ukázal už dvakrát, několikrát zde odehrál Dj set a kromě jiného v Praze zahrál společně s britskými Alpha and Omega.

Benji Revelation se v Praze objeví vůbec poprvé. To ale neznamená, že je to nějaký dubový zobák. První session pod taktovkou Revelation Soundsystem se uskutečnila už v roce 1997 v An Spailpin Fanachv North Main Street v Corku. V tom samém roce Benji a jeho přítel Jermiah-Lodica začali pouštět písničky na lokálním pirátské rádiové stanici a po klubech kolem rodného Cork City, především na domácí scéně v Sir Henry’s. Od té doby se Benji a Jermiah výrazně posunuli. Na jejich soundu si zahráli například Jah Shaka, Iration Steppas, Channel One, Alpha & Omega, Conscious Sounds, Mungos HiFi, Bush Chemists nebo The Disciples a Benji vydal několik zajímavých skladeb. Ta poslední vyšla ve spolupráci s labelem Earth and Power pod názvem Redemption a sympatický Ir v ní předvádí hru na malou kovovou píšťalu neznámého původu.

Zahraniční jména na Bash Fi Dash doplní členky kolektivu Energy of Dub Satiwa, Jayah a oslavenkyně Dasha. V Crossu si dnes budete mocti koupit i trička s motivem jejich projektu. Výtěžek poputuje na charitativní účely.

Událost na FB

Playlist: 

Ka Dub & Rebel I - Capitalism // GudariDub Records
Lo-End Dub - Capitalism Dub // GudariDub Records
Subatomic Sound System meets Lee Scratch Perry – Dread Lion // Echo Beach
Dougie Conscious meets Artman - Artman meets Dougie // Conscious Sounds
Dougie Conscious meets Artman - Dubart // Conscious Sounds
Benji Revelation - King David // Echobus Records
Benji Revelation - Dub David // Echobus Records
Benji Rev - Redemption Melody // Earth and Power
Wellett Seyon - Anywhere I Go // Unreleased
Conscious Sounds - No the Truth // Dub Iration
Don Fe - Dub Dem For Mexico // Dub Iration
Numa Crew - Everytime // Moonshine Recording
Tuff & Powa - Outlaw Music - Numa Crew RMX // Moonshine Recording
Radikal Guru - Mentalist // Moonshine Recording
Radikal Guru - Dessert Flower Ft. Violinbwoy // Moonshine Recording
Deadroom - Footprint Dub // Moonshine Recording
D-Operation Drop - Liberation // Moonshine Recording
Von D - Melki Tsedeq // Moonshine Recording
Egoless - Like A Nuclear Bomb // Scrub A Dub
Von D - Analog Sound // Scrub A Dub
Shanti D - Get High // O.B.F. Records